Ověřeno našimi zákazníky

Výhody: rozměr, hmotnost
Anonym, 16.06.2021
Anonym, 27.05.2021
Anonym, 13.05.2021

ThePay – Platba kartou, Platba24, MojePlatba, eKonto, mPeníze, MONETA, ČSOB, Fio Banka, QR platba, Equa Bank, Bitcoin

Články

Batoh s kapsou na notebook

04.06.2021 - Hledáte kvalitní batoh s kapsou na notebook? Mrkněte na Kingston Elite 15,6".

Full HD kamera do auta

04.05.2021 - Představujeme vám autokameru se třemi kamerami. Mrkněte na její představení.

Levné chytré hodinky

04.04.2021 - Představujeme vám levné chytré hodinky, které překvapí svými funkcemi.

Helmy na kolo MTB

04.03.2021 - Ochrana hlavy je dnes naprosto klíčová, pokud jste vášnivým cyklistou, musíte myslet v první řadě na bezpečnost. Více se dočtete v našem článku, kde vám představíme bluetooth helmy na kolo MTB.

LED baterka do každé situace

04.02.2021 - Pokud vybíráte LED baterku, musíte mít jasno o tom, jaký model přesně hledáte. V článku Vám představíme svítilnu Klarus A1.

Wifi kukátko do dveří s kamerou nejen pro seniory

24.01.2021 - S wifi kukátkem do dveří vám už neunikne žádná návštěva. Dokonce můžete sledovat záznam kamery kukátka z vašeho mobilního telefonu.

Čelní teploměr pro měření teploty u dětí

čelní teploměr

Být rodičem je velká zodpovědnost, mnozí z nás tohle plně pochopí teprve ve chvíli, kdy sami založí rodinu. Sdílet starosti i strasti svých dětí, užívat si jejich úspěchy na školních akcích, utěšovat je po nezdarech a nezvládnutých zkouškách, to vše patří k rodičovství. V neposlední řadě je to také obětavá péče v době nemoci, kdy děti leží v posteli s horečkou, necítí se dobře a zřejmě tento víkend stráví všichni doma. Nabízí se pak otázka, je už třeba zajít k lékaři nebo je teplota poměrně nízká a postačí jen vitamín C a šálek čaje, alespoň tedy prozatím?

Rychlé měření a spolehlivé výsledky

Pamatujete si teploměry plné rtuti, které jsme museli svírat v podpaždí několik minut, než se objevila nějaká hodnota na stupnici? V případě, že se povedlo je rozbít, bylo na problém zaděláno, zvláště pak u lékaře nebo v nemocnici. Dnešní doba ale v oblasti zdravotnictví výrazně pokročila, technologie jdou kupředu mílovými kroky a platí to i pro teploměry. S moderními verzemi těchto zařízení je měření teploty pouhý okamžik, což je určitě praktické nejen pro unavené rodiče. Je tělesná teplota v normě nebo se blíží osmatřicetistupňové hranici?

Přesně na tuto otázku odpoví obratem infračervený bezkontaktní teploměr CEM DT-8806H, který je velmi lehký a skladný – v domácí lékárničce proto bude vždycky po ruce a nezabere zbytečně moc místa. IR teploměr totiž umí být velmi přesný, a to, aniž by potřeboval přímý kontakt s pokožkou, respektive měřeným povrchem. Dokáže totiž změřit teplotu u dětí a dospělých, ale například také ověřit, jestli je dětská výživa již připravená k podávání nebo bude zapotřebí ještě několik minut počkat. Odezva už za půl vteřiny, přesnost měření na 0,2 stupně Celsia. Další výhodou pak je napájení tužkovými bateriemi, obejdete se tak bez akumulátoru, který může náhle vypovědět službu. Dvě AA baterie se najdou snad v každé domácnosti, stačí nanejvýš jen několik minut hledání, že?

Lehký, ergonomický a s výbornou pamětí

Pro domácí lékárničku je vhodný i další z modelů, infračervený bezkontaktní teploměr CEL-TEC XZW2020, který nabídne i přehledný LCD displej s podsvícením. Praktický je zejména v případě, kdy je horečkou unavené dítě v polospánku a nechceme jej zbytečně vzbudit. V místnosti se nemusí nutně rozsvítit, protože podsvícení ukáže na aktuální teplotu zcela jednoznačně. Ustoupila už horečka nebo budeme muset ještě počkat? Odpověď přijde ve zlomku vteřiny…

Automatické vypnutí a padesát posledních naměřených hodnot uložených v paměti. Stačí jen namířit do vzdálenosti několika centimetrů od objektu, přímý kontakt opět není nijak nutný – zapomeňte na teploměr, který vás jako dítě studil v podpaždí. Stačí jen dvě tužkové baterie, teploměr se sám po půlminutě nečinnosti vypíná a šetří tím energii. V každém případě ale postačí, pokud jsou plně nabité z výroby, až na několik tisíc měření. A jen tak mimochodem, hmotnost tohoto produktu bez baterií činí 110 gramů a dává tušit, že použití bude snadné i pro staršího sourozence vašeho dítěte, který si vezme měření teploty sám na starost.

A jak správně měřit teplotu?

Pokud se chystáte na změření teploty, počkejte asi půl hodiny po jídle nebo nějaké větší fyzické aktivitě. Je radiátor opravdu blízko nebo v místnosti právě větráte? Potom pozor, citlivý senzor infračerveného teploměru by mohl přinést zkreslené výsledky. Namiřte jednoduše snímač na čelo dítěte, stiskněte tlačítko a počkejte, než zazní signál, případně, než se rozsvítí na displeji příslušná hodnota. Půjde jen o několik vteřin, nemusíte proto vůbec spěchat nebo nutit děti k soustředění na teploměr ukrytý v podpaždí, jenž navíc mnohdy nepříjemně studí. Dnešní měření, a to nejen v prostředí lékařských ordinací nebo nemocnic, probíhá výrazně rychleji a bez stresujících chvilek. 

Nenechte si ujít žádné novinky
vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů