Ověřeno našimi zákazníky

Výhody: Rychle a presne doruceni
Anonym, 25.10.2020
Výhody: Rychle, přehledně, výborná komunikace
Anonym, 29.09.2020
Výhody: Rychlé dodání
Anonym, 22.09.2020

ThePay – Platba kartou, Platba24, MojePlatba, eKonto, mPeníze, MONETA, ČSOB, Fio Banka, QR platba, Equa Bank, Bitcoin

Články

Wifi kamera do auta

04.10.2020 - Jste příznivcem moderních chytrých hraček? Pak mrkněte na náš článek o autokameře, kterou propojíte s Vašim smartphonem.

Teploměr na čelo

04.09.2020 - Změřit teplotu rychle a přesně. To je nyní aktuální problematika. Přečtěte si více o spolehlivém a rychlém měření v našem článku.

Přilby na kolo

04.08.2020 - Přilby na kolo nejsou už dnes hloupé. Umějí telefonovat nebo můžete poslouchat hudbu.

Bezdotykový teploměr CEM DT-8806H je praktický pro školní zařízení i velké firmy

05.07.2020 - Jak na přesné bezkontaktní měření teploty v době COVID-19? Řešení najdete v tomto článku.

Výkonná svítilna do každého terénu zaujme nejen cenovkou

04.06.2020 - Rekordní dosvit, ale také vysoká kapacita baterie. Taková je svítilna CEL-TEC FLZA-375 APOLLO.

Výkonná čelovka je užitečným parťákem do nepohody

04.05.2020 - Výkon 125 lumenů pro vaše bezpečí ve tmě. Objevte výkonnou čelovku CEL-TEC HL125.

Čelovka s červeným světlem

Čelovka s červeným světlem

Svítilny jsou velmi praktické, pomohou nám orientovat se ve tmě nebo šeru, na cestách nebo kdekoliv doma. Jejich popularita proto narůstá, i když jsou s námi už pěkných pár generací. Vlastně nahrazují původní louče, které sice působí hodně romanticky, ale v době elektřiny jsou už spíše přežitkem. Nejpraktičtější formou svítilen jsou takzvané čelovky, už jen proto, že nemusíme držet žádný předmět v ruce a usnadňuje se nám tak pohyb nebo například zvedání těžkých břemen. Pojďme si jeden takový model trochu blíže představit…

K čemu je vlastně červené světlo dobré?

Mnohem bezpečnější pro cyklisty, a nakonec i pro chodce. Zbytečně vás neoslní, a přesto uvidíte velmi dobře na cestu před sebou. Červené světlo má nižší energii, ale delší vlnovou délku než světlo bílé, nebudete s ním tedy rušit okolí. Využívají je také lovci a myslivci, protože řada zvířat toto světlo vůbec nevidí a nebude tak cítit potenciální nebezpečí. Výborně pomohou také v mlze, kdy bude nositel lépe viditelný. Červené světlo se neodráží od lesklé nebo hladké plochy – ať už jde o vrstvu sněhu, vodní hladinu nebo sklo – tak jako bílé, díky absenci ostrých odrazů zbytečně neoslňuje, a pokud jedete na kole nebo běžíte po silnici ve skupině dalších lidí, mělo by být zapnutí tohoto osvětlení za šera skoro až povinností. Čelovkami byste si jinak posvítili do obličeje, způsobili zbytečný sériový karambol, možná i zranění. Proto je lepší se takovým scénářům vyhnout, že?

Nabíjecí čelovka zaujme nejen svým výkonem

Běh nebo horolezectví, cyklistika a výlet na běžky, ale klidně také venčení psa. Praktická a velmi lehká čelovka s červeným světlem CEL-TEC HL150R nabídne dosvit až do sedmdesátimetrové vzdálenosti, výkon 150 lumenů je dostatečný i pro delší cesty. Kvarteto režimů svitu přijde vhod za šera nebo v úplné tmě, protože můžete zapnout nejvyšší možný výkon, poblikávání nebo červené boční LED světlo. To najde své uplatnění hlavně při prakticky nulové viditelnosti a určitě jej oceníte nejen na rybách, kdy můžete nerušeně pozorovat hladinu.

Prudký liják, který jen tak nepřestane nebo velmi prašná cesta ještě na kilometry před vámi? Žádný problém, protože čelovka má vodotěsné krytí IPX5 a nebudou jí tak vadit ani rozmary počasí nebo různé přírodní překážky. Červeně můžete svítit až třicet hodin, a pokud je zapotřebí plného výkonu, pak je tento limit až pětihodinový – což na odpolední vycházky do přírody určitě stačí, podobně jako na celodenní výlet, kdy si budete potřebovat v určitých situacích pořádně posvítit. Mimochodem, zařízení může fungovat i ve skutečně vysokých mrazech, limitní hodnota provozu je mínus osmnáct stupňů Celsia. Nevadí samozřejmě ani srpnová vedra, protože maximum činí +55°C.

Rychlé nabíjení, budete vždycky dobře připraveni

Žádné polovičaté řešení, ale rovnou nabíjecí baterie s kapacitou 1300 mAh, která se nabije přes klasické microUSB. Už za pár hodin můžete vyrazit, indikátor nabíjení napoví po letmém pohledu, jestli je už hotovo. Obvyklá doba nabíjení je asi čtyři hodiny, záleží na aktuální kapacitě, kterou je třeba doplnit. Jisté je jen to, že nebudete nijak dlouho čekat, nabíjení po celou noc nebude nutné…

Zbývá už tedy jen rozmyslet, kam přesně vyrazit – možností je hodně a díky čelovce s červeným světlem si poradíte za každé situace. Volné ruce, jediné stisknutí tlačítka znamená přepnutí na nízký, respektive vysoký výkon, prim tu hraje i nízká hmotnost. Posvítíte si až sedmdesát metrů daleko, kaluže, nerovnosti terénu nebo naopak důležité turistické značky uvidíte včas. Mít maximální přehled v místech, kde to dost dobře neznáte, je při horských túrách také hodně důležité, nebo snad ne?

Nenechte si ujít žádné novinky
vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů