Ověřeno našimi zákazníky

Výhody: rychlost vyřízení objednávky,skvělé zboží,milé jednání
Anonym, 22.07.2021
Výhody: Přišlo v dle udání obchodu
Anonym, 03.07.2021
Výhody: rozměr, hmotnost
Anonym, 16.06.2021

ThePay – Platba kartou, Platba24, MojePlatba, eKonto, mPeníze, MONETA, ČSOB, Fio Banka, QR platba, Equa Bank, Bitcoin

Články

Cyklohelmy pro každého

04.07.2021 - Cyklohelmy mohou být i chytré. Představíme vám jejich funkce.

Batoh s kapsou na notebook

04.06.2021 - Hledáte kvalitní batoh s kapsou na notebook? Mrkněte na Kingston Elite 15,6".

Full HD kamera do auta

04.05.2021 - Představujeme vám autokameru se třemi kamerami. Mrkněte na její představení.

Levné chytré hodinky

04.04.2021 - Představujeme vám levné chytré hodinky, které překvapí svými funkcemi.

Helmy na kolo MTB

04.03.2021 - Ochrana hlavy je dnes naprosto klíčová, pokud jste vášnivým cyklistou, musíte myslet v první řadě na bezpečnost. Více se dočtete v našem článku, kde vám představíme bluetooth helmy na kolo MTB.

LED baterka do každé situace

04.02.2021 - Pokud vybíráte LED baterku, musíte mít jasno o tom, jaký model přesně hledáte. V článku Vám představíme svítilnu Klarus A1.

Jak funguje fotopast? Jak vybrat fotopast?

Jak funguje fotopast? Jak vybrat fotopast?

V dnešní době platí, že bezpečnost je až na prvním místě. Ochrana před nenechavci musí být sofistikovaná a prostě perfektní, jinak hrozí, že přijdete o hodně cenné věci. Kromě zámků, mříží a inteligentních kamer je tu také fotopast, kterou využívají myslivci, porybní, ale vyplatí se určitě i pro zabezpečení objektů. Pokud vám na zahradu chodí divoká zvířata nebo zloděj, který si zatím jen obhlíží budoucí možný lup, tato šikovná elektronika přinese spoustu detailů a vnese do celého případu světlo. Využití je zkrátka hodně univerzální – celý systém pracuje tak, aby se nedal snadno obelstít.

Schovaná a připravená k akci, stačí totiž jen pár vteřin

Jak funguje fotopast? Jednoduše, má integrované pohybové, ev. tepelné čidlo. A to se aktivuje v momentě, když se začne kolem něco dít – ať už se v dohledové vzdálenosti pohybuje liška nebo dokonce potenciální zloděj. Pro toto elektrozařízení nejsou problémem ani časosběrné snímky nebo krátká videa, která se obratem ukládají na vloženou SD kartu. Když na váš pozemek přijde problémový návštěvník, rázem budete mít řadu důkazů, nejen pro bezpečnostní složky. Sledovaný objekt o tom ani nebude vědět, což je hodně důležité – překvapený zloděj utíká, nic netušící zloděj se snaží dál. K dispozici je i neviditelný přísvit, zloděje budete mít i během nočních hodin doslova jako na fotce z narozenin a on sám nebude vůbec nic vědět.

Funkcí je tu celá řada, a to samozřejmě nejen pro zvířata

Neviditelný noční přísvit samozřejmě nevyplaší ani divokou zvěř, takže budete mít hned jasno, kdo vám z lesa chodí na pozemek. Možnost připojení zařízení na Wi-Fi je samozřejmostí, stačí mít jen síť v ideálním dosahu, což se dá vyřešit třeba pořízením opakovače signálu. Další užitečná součást této elektroniky je PIR čidlo. Co to vlastě znamená? Aktivuje se už za pár desetin sekundy (obvykle tedy 0,1 až 0,4 s.), takže sledovaný objekt určitě nestihne zmizet ze záběru. Dosah pohybového čidla je bez problémů i dvacetimetrový, takže otázku, jak vybrat fotopast nemusíte řešit dlouho – na trhu je řada kvalitních modelů. A co si nějaký rovnou doporučit?

Výběr? Tady záleží zejména na účelu využití

Pokud řešíte, jak vybrat fotopast, určitě byste se měli zaměřit na pár základních parametrů, co napoví mnohem více než nějaká fotka, která hodnotí jen vzhled. Pokud si vyberete model bez GSM, nebudete okamžitě upozorněni na pohyb, ale na druhou stranu můžete ušetřit. Klíčové také je, co vlastně budete chtít hlídat. Účel využití hraje důležitou roli, takže – o co vlastně půjde při nočním sledování?

Pojďme si představit pár zajímavých modelů fotopastí

Predator X Camo plně dostojí svému pojmenování. Je skladná, na první pohled prostě neviditelná a také velice efektivní. České menu, dvanácti megapixelová fotografie, video v HD rozlišení s nahráváním zvuku. A velmi citlivé PIR čidlo, díky němuž vám neunikne doslova ani myška. Další možností je třeba FORESTCAM Tiny, která se pyšní označením „nejmenší na světě“. Skutečně, u fotopastí je velikost důležitá a každý centimetr rozhoduje. PIR dosáhne až na hranici dvaadvaceti metrů, video ve Full HD rozlišení pak zajistí, že policie bude mít k dispozici dostatek důkazů a vyřeší případ o to dříve. Do třetice si pak představme model s příznačným názvem ScoutGuard SG520, který lze ovládat i dálkově – a snímky si stáhnout obratem i do mobilu.

Dokáže být jako odstřelovač, dlouhé hodiny bez hnutí

O tom, jak funguje fotopast, jsme si již sdělili vše podstatné. Je to ideální společník pro myslivecký revír i vaši velkou zahradu, kde jste nedávno zaznamenali podezřelé pohyby. Vybírejte si i podle rozlišení a dosahu čidla, protože chránit velký pozemek skutečně není jen tak – každý metr navíc se přeci hodí!

Nenechte si ujít žádné novinky
vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů